FANDOM


August Pancake (ur. 5.05.1972 roku) — astronom, który w sierpniu 2016 roku odkrył Planetę Naleśników.

CharakterEdytuj

August jest dobrodusznym człowiekiem, lubi pomagać innym. Zawsze się uśmiecha, a gdy ktoś jest smutny, to zawsze stara się go rozweselić. Dzięki swojemu radosnemu usposobieniu zdobywa wielu przyjaciół w różnym wieku - od dzieci po dorosłych. Uwielbia zwierzęta - zawsze, gdy jakieś spotka, musi się z nim pobawić.

WyglądEdytuj

Mężczyzna ma krótkie brązowe włosy, które są delikatnie zmierzwione przez wiatr. Jego oczy są szare, w kształcie migdałów. Jest wysoki i szczupły. Jest dobrze zbudowany.

August najczęściej się ubiera w brązowy, cienki płaszcz sięgający kolan, pod którym nosi najczęściej koszulkę z krótkim rękawem, najczęściej w odcieniach bieli i beżu. Zakłada także granatowe, dżinsowe spodnie. Jego buty to beżowe adidasy.

HistoriaEdytuj

August urodził się na Ziemi, w Stanach Zjednoczonych w stanie Minnesota, w domu rodziny Pancake. Jego matka, Betty, umarła przy porodzie, więc wychowywał go ojciec, Walter, który zaraził syna miłością do astronomii. Mały August często obserwował nocne niebo z ojcem i postanowił, że w przyszłości będzie astronomem odkrywającym nieznane planety.

Gdy był już dorosły i skończył studia, zobaczył pewnego razu na niebie dziwny kształt, który przypominał nieco naleśnika. Zaintrygowany tym zjawiskiem, analizował je tak długo, aż stwierdził, że najprawdopodobniej odkrył nową planetę w Układzie Słonecznym. Pewnego razu zadzwoniły do niego potajemnie służby NASA, twierdząc, że obserwowały jego wszystkie działania podjęte w celu wybadania naleśnikopodobnego kształtu. Zaproponowano mu podróż do niezwykłej planety, powiedziano mu, że specjalnie na takie sytuacje konstruowane są tajne rakiety zdolne polecieć na sam koniec Układu Słonecznego w kilka dni. Mimo iż August nie wierzył członkom NASA, zgodził się wziąć udział w misji odkrywczej pod warunkiem, że będzie mógł tam polecieć samemu. NASA przystało na tę propozycję i pod koniec lipca 2016 roku pan Pancake wyruszył w podróż na koniec Układu Słonecznego.

W sierpniu 2016 roku August już się znalazł na Planecie Naleśników. Szybko zaprzyjaźnił się z Naleśnikowymi Ludźmi, a na planecie spodobało mu się tak bardzo, że postanowił, że już nigdy nie wróci na Ziemię. Zamieszkał w domku z naleśników zbudowanym specjalnie dla niego przez mieszkańców. Przygarnął także małego Nutsa, którego nazwał Naleśniczek.

ZdolnościEdytuj

August bardzo dobrze umie się posługiwać teleskopem, a także innymi urządzeniami astronomicznymi. Do jego zdolności należy także oswajanie zwierząt. Jedną z jego umiejętności jest także przyrządzanie naleśników.

CiekawostkiEdytuj

  • Jego ulubionymi naleśnikami są zwinięte naleśniki z dżemem truskawkowym.
  • Często polewa naleśniki syropem klonowym płynącym w jeziorach Planety Naleśników.
  • Uwielbia bawić się w berka z Naleśniczkiem.

Zobacz też...Edytuj