FANDOM


Kołła — pożyteczne zwierzę żyjące dziko na Planecie Naleśników.

WyglądEdytuj

Kołły wyglądają prawie jak przeciętne krowy — mają czarne kopytka, białą sierść w ciemne plamki i żółtawe różki. Nie posiadają jednak wymion.

Cechy charakterystyczneEdytuj

Kołły są pożytecznymi zwierzętami. Piją ciasto do produkcji naleśników oraz jedzą owoce drzewa Kokornako. Latają one po niebie — spod ich ogona wylatuje (od góry do dołu) dżem truskawkowy, nutella i karmel. Zwierzę zapyla też drzewa i krzewy na planetach. Na jego sierść obfitą w gluten uczulone jest plemię naleśnikowych ludzi o nazwie Kortiti. Ślina tych zwierząt jest jak syrop glukozowo-fruktozowy.

ZaleceniaEdytuj

Jeśli będzie się miłym dla tego zwierzęcia, zapyli ono więcej drzew i krzewów. Aby kołła przyleciała do naleśnikowego człowieka, musi on najpierw zasadzić drzewo Kokornako.

WykorzystanieEdytuj

Plemię bez nazwy bardzo często wykorzystuje pożyteczne właściwości Kołł. Zbiera dżem truskawkowy, nutellę i karmel, które wylatują spod ogonów tych zwierząt, a potem używają ich do rozmaitych celów (najczęściej jako nadzienie naleśników). Ślinę Kołł wykorzystuje się jako środek słodzący w niektórych rodzajach naleśników.

Według starych podań plemię Kortiti próbowało zjadać Kołły. Jednak nigdy im się to nie udało, po pierwsze dlatego, że Kołły umieją latać naprawdę wysoko, a Kortiti są tak niewysportowani, że nie umieli ich złapać. Gdy w końcu im się to udało, okazało się, że przez ich sierść obfitą w gluten nie mogą ich zjeść. Na szczęście nikt z Kortitich nie wpadł na pomysł, by nie jeść sierści, więc na razie Kołły ne stały się jeszcze ich przysmakiem.

Zobacz też...Edytuj

Pokaż/Ukryj
Zwierzęta
Gatunki
BaranosKokomikiKonfuritkiKołłaNutsSosekYss
Osobniki
Legendarny NutsNaleśniczekNaleśnior
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.