FANDOM


Kokomik — kokosopodobny gryzoń zamieszkujący Planetę Naleśników.

Wygląd Edytuj

Sierść zwierzaka jest rzadka i ciemnobrązowa, jak łupina kokosa, a na niej widnieją trzy czarne plamy imitujące dziurki w kokosie. Wygląda jak połączenie ziemskiego kokosa z chomikiem. Ma chude, czarne nóżki i rubinowe łapki. Zazwyczaj jego dwa przednie ząbki wystają mu jak u królika. Ich oczy znajdują się na szczycie głowy. Dorosły kokomik wielkością przypomina orzech kokosa, a młode po narodzeniu są wielkości chomika.

Cechy charakterystyczneEdytuj

Kokomiki są spokojnymi zwierzętami. Są roślinożerne (najczęściej zjadają owoce drzewa Kokornako) i nigdy nie atakują innych zwierząt ani Naleśnikowych Ludzi. Prowadzą nocny tryb życia, więc raczej nie są zwierzętami domowymi. Mimo to niektórzy członkowie Plemienia bez Nazwy upodobali je sobie i sami zaczęli być aktywni w nocy. Ich formą obrony jest chowanie nóg i udawanie kokosa. Najczęściej stosują tę strategię, gdy jakiś kapryśny sosek lub inny drapieżnik usiłuje je zjeść. Zniechęcone widokiem kokosa odchodzą. Jednak ta forma obrony przysparza im zagrożeń ze strony Kortiti. Bowiem członkowie dzikiego plemienia, myśląc, że są prawdziwymi kokosami, zabierają je i kiedy się orientują, że to nie kokos, nie rezygnują z pomysłu zjadania tych zwierząt.

W środku ich ciała znajdują się pokłady mleka kokosowego, które pełni funkcję naszej tkanki tłuszczowej - zapewnia ciepło i umożliwia przeżycie nawet, jeśli Kokomik ma niedobory jedzenia, głównie podczas masowego próchnienia drzew Kokornako. Zwierzęta te rozmnażają się w Naleśnikowej Zimie, czyli zimie na Planecie Naleśników — po dwutygodniowej ciąży samica rodzi najczęściej od jednego do pięciu Kokomiciątek.

GaleriaEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Pokaż/Ukryj
Zwierzęta
Gatunki
BaranosKokomikiKonfuritkiKołłaNutsSosekYss
Osobniki
Legendarny NutsNaleśniczekNaleśnior