FANDOM


Medal
Ten artykuł jest obecnym artykułem miesiąca. Warto go przeczytać.

Konfuritki — gatunek zwierząt rybo podobnych, domowe lub dziko żyjące w stawach z ciastem naleśnikowym, żyją na Planecie Naleśników.

WyglądEdytuj

Konfuritki osiągają około 50-60 cm długości. Ich najbardziej ciekawą częścią ciała są rączki, które nie występuję u większości ryb ziemskich. Uwielbiają przytulać nimi wszystko co się rusza. Posiadają wielkie, słodkie i wyłupiaste zielone oczy, ale zdarzają się i takie z niebieskimi. Mają również dość duże pyszczki. Ich płetwa ogonowa wygląda jak chusta, płetwa grzbietowa również. Nie mają one łusek, ich skóra przypomina w dotyku gładki silikon (gumę). Występują najczęściej w kolorze fioletowym, ale zdarzają się również osobniki niebieskie, żółte, zielone, czerwone lub w wielu innych kolorach.

Cechy charakterystyczneEdytuj

Konfuritki są bardzo spokojnymi zwierzątkami. Są bezpłciowymi rybami bardzo przystosowanymi do życia w domach. Ich ulubionym zajęciem, poza pływaniem, jest przytulanie wszystkiego, co się rusza. Najczęściej można je zobaczyć, gdy są fioletowe. Nie wiadomo, jak się rozmnażają, ale istnieje podejrzenie, że przez pączkowanie. Żywią się starymi naleśnikami, słodyczami i przypalonym jedzeniem.

Historia Edytuj

Konfuritki po raz pierwszy zobaczono na Planecie Naleśników krótko po tym, jak powstała sama planeta. Pierwszy raz konfuritkę dotknięto dopiero 100 lat później, ponieważ mieszkańcy planety byli trochę przerażeni wyglądem zwierząt. Przez długi czas stosowano przemoc wobec konfuritek. Zjadano je, a z ich sylikonopodobnej skóry robiono formy do naleśników pieczonych. Pewien mieszkaniec jednej z dwóch wiosek na planecie zbuntował się. Uważał, że takie słodkie zwierzęta są grzecznymi pupilami do hodowania w domu i nie zasługują na takie traktowanie. Wtedy zaczęto troszczyć się o dobro ryb i hodować je jak potulne zwierzaczki domowe. Były również bardzo pożyteczne, ponieważ zjadały niedojedzone obiady swoich właścicieli i przypalone naleśniki.

GaleriaEdytuj

Zobacz też...Edytuj

Pokaż/Ukryj
Zwierzęta
Gatunki
BaranosKokomikiKonfuritkiKołłaNutsSosekYss
Osobniki
Legendarny NutsNaleśniczekNaleśnior