FANDOM


Makaraka — jest to krzew rosnący na Planecie Naleśników. Jego liśćmi żywią się Baranosy.

WyglądEdytuj

Krzewy te są małe, człowiekowi sięgają najczęściej do kolan, czasami nawet do bioder. Ich drewno jest czarne, a gęsto rosnące liście są podłużne i mięsiste, w kolorze ciemnozielonym. Gdzieniegdzie można zauważyć liczne małe jagódki skąpane w syropie klonowym, które są owocami rośliny. Są one jadalne dla człowieka, jednak nie dla zwierząt zamieszkujących Planetę Naleśników.

Cechy charakterystyczneEdytuj

Makaraka kwitną najczęściej w okolicach lipca. Wtedy na krzaku pojawiają się liczne, małe, białe kwiatki. Następnie w sierpniu lub wrześniu rośliny te owocują. Jagody są trujące dla zwierząt zamieszkujących Planetę Naleśników, jednak są spożywane przez Naleśnikowych Ludzi, głównie przez plemię bez nazwy, ale czasem nawet Kortiti się skuszą. Ich liście są wypełnione syropem klonowym i są największym przysmakiem Baranosów. Soski też czasem jedzą liście Makaraka.

ZaleceniaEdytuj

  • Krzewy te najlepiej pozostawić samopas - mają problem z rośnięciem, gdy ludzie się ciągle wokół nich kręcą.
  • W czasie suszy należy podlewać rośliny 3 razy dziennie. Gdy nie ma suszy, nie podlewamy ich.

CiekawostkiEdytuj

  • Sok z ich owoców jest czasami dodawany przez Kortiti do ich tłustej imitacji nutelli w celu uświetnienia jej smaku. Jednak dla normalnych ludzi sok z owoców Makaraka jeszcze bardziej obrzydza tę imitację nitelli.

Zobacz też...Edytuj

Pokaż/Ukryj
Rośliny

KokornakoMakaraka