FANDOM


Maksiu jest fanem naleśników i przyjacielem Leśnika Normana Anielskiego, a także właścicielem Restauracji Maksia.

Historia Edytuj

Urodził się na Ziemi (prawdopodobnie). Odkąd był mały, uwielbiał naleśniki. Tak bardzo, że gdy w dorosłym życiu założył swoją restaurację, podawano w niej niemal wyłącznie naleśniki. Jednak nazwa "restauracja" podobała mu się bardziej niż "naleśnikarnia", dlatego, żeby nie przemianowano jego placówki na naleśnikarnię, podawał też parę innych potraw (dziwnym trafem były to niemal zawsze placki lub cokolwiek przypominającego naleśniki.

Od dzieciństwa przyjaźnił się z N.A. Leśnikiem. Gdy założył restaurację, Norman bardzo często w niej bywał. Gdy N.A. Leśnik wynalazł Naleśniki piętrowe z podwójnym kremem truskawkowym, sałatą, powietrzem i gorzką czekoladą, od razu podzielił się przepisem z Maksiem. Maksiu wprowadził nową potrawę do swojego menu, nie spodziewając się konsekwencji tego czynu.

Naleśniki zrobiły bowiem furorę. Wszyscy je kupowali, a restauracja Maksia stała się w tym okresie wyjątkowo sławna. W pewnym momencie jednak ktoś skradł przepis na naleśniki piętrowe z podwójnym kremem truskawkowym, sałatą, powietrzem i gorzką czekoladą, a Maksiu miał niestety bardzo słabą pamięć do przepisów. Nie umiał zrobić tych naleśników, więc wycofał je z menu, co poskutkowało buntem wszystkich klientów i bankructwem restauracji.

Przez bankructwo restauracji Maksiu prawie się zabił. Jednak ostatecznie tego nie zrobił i poleciał z Normanem na Planetę Naleśników. Dalsze jego losy pozostają aktualnie nieznane, jednak wiadomo, że poznał tam Augusta Pancake'a.

Ciekawostki Edytuj

  • Jest długowieczny. Istniał jeszcze w czasach Omleta.

Zobacz też...Edytuj