FANDOM


Mistyczny Naleśnik Mocy — starożytny artefakt o magicznych mocach. Zaginął wieki temu gdzieś na Planecie Naleśników. Mimo różnych przekazów, ostrzegających ludzi przed tym naleśnikiem, wielu próbowało go znaleźć, jednak nikomu się to nie udało.

WyglądEdytuj

Mistyczny Naleśnik Mocy nie ma określonego wyglądu, a jeśli ma, to nikt go nie zna. Za pomocą jednej ze swoich mocy — Metamorfozy — może zmienić swój wygląd, np. z naleśnika z dżemem na naleśnik z serem. Jednak zawsze wygląda tak smakowicie, jak to tylko możliwe — połyskuje i latają wokół niego zachęcające gwiazdki.

HistoriaEdytuj

Dawno, dawno temu na Planecie Naleśników powstała naleśnikarnia, dzięki której zaspokajano potrzeby żywieniowe mieszkańców planety. Pracownicy do produkcji naleśników używali Pyłu Słodkości, zapewniającego ich wytworom najlepszy smak i aromat. Jednak nie można było użyć go zbyt wiele, ponieważ byłoby to zgubne w skutkach.

Pewnego razu pewien nowicjusz, robiąc naleśniki, przewrócił woreczek z owym Pyłem i było to zgubne w skutkach i to dosłownie. Naleśnik, zyskawszy nadmierną ilość Pyłu Słodkości, stał się Mistycznym Naleśnikiem Mocy i wykształcił własny rozum oraz otrzymał magiczne moce — Połysk, Supersmak i Metamorfozę. Każda z nich miała za zadanie przyciągać do niego mieszkańców planety i tak też się stało. Wszyscy, którzy akurat byli w naleśnikarni, dali się mu zwabić...

Okazało się, że Naleśnik chce się zemścić za to, że ludzie chcieli go zjeść. Gdy tylko zbliżyli się do Mistycznego Naleśnika, sami zamienili się w naleśniki, żeby wiedzieli, jak to jest.

Wkrótce usłyszał o tym pewien miłośnik naleśników, który akurat był czarodziejem. Mimo, że kochał naleśniki, uznał, że tak być nie może i zaczarował naleśnikarnię, z Naleśnikiem Mocy w środku. Zamieniła się ona w Zagubioną Naleśnikarnię, sprawiając, że nikt nie mógł jej znaleźć, jeśli akurat jej szukał. Możliwe to było tylko przez przypadek.

Wielu Naleśnikowych Ludzi próbowało znaleźć Zagubioną Naleśnikarnię, chcąc posmakować legendarnego Naleśnika Mocy, ale nikomu się to nie udało. Tylko ci, którzy przypadkiem ją znaleźli, już nigdy nie wrócili. Mimo to ciągle wielu szuka Mistycznego Naleśnika Mocy.

MoceEdytuj

PołyskEdytuj

Mistyczny Naleśnik zawsze błyszczy bez względu na to, czy jest jasno, czy ciemno. Ten połysk jest bardzo hipnotyzujący i ten, kto go zobaczy, już nie oderwie wzroku. Tą mocą Naleśnik zwabia do siebie ludzi.

MetamorfozaEdytuj

Za pomocą tej mocy może zmienić swój wygląd, tak aby wyglądał supersmakowicie dla każdego.

SupersmakEdytuj

Mistyczny Naleśnik Mocy, jak każdy naleśnik, wyśmienicie smakuje, jednak za jego smakiem kryje się coś jeszcze... Otóż Naleśnik, nie wszystkich zamienia w naleśniki. Gdy uzna, że ktoś może mu się przydać, pozwala mu się ugryźć i za pomocą Supersmaku, zmienia go w swojego sługusa, który oczarowany smakiem, nie chce niczego innego niż z nim zostać. Potem się regeneruje.

Zamienianie ludzi w naleśnikiEdytuj

Jak nazwa wskazuje, ta moc pozwala zamienić ludzi w naleśniki.

Przesłania i legendyEdytuj

Według legendy Mistyczny Naleśnik Mocy chce przejąć władzę na wszystkimi, którzy jedzą naleśniki, aby dać im nauczkę, ale jednocześnie ten, kto przezwycięży jego mistyczne moce, dostanie je na własność i będzie mógł zjeść najpyszniejszego naleśnika we wszechświecie - Mistycznego Naleśnika Mocy. Dlatego właśnie Naleśnikowi Ludzie wciąż go szukają.

Zobacz też...Edytuj