FANDOM


Naleśnikowi ludzie — mieszkańcy Planety Naleśników. Są oni humanoidalni. Dzielą się na dwa plemiona — plemię bez nazwy i Kortiti. Jednak terminem Naleśnikowi Ludzie częściej określa się plemię bez nazwy.

Plemię bez nazwyEdytuj

WyglądEdytuj

Członkowie plemienia bez nazwy wyglądem przypominają ludzi, szczególnie z twarzy. Mają śniadą cerę oraz umięśnione ciała. Ich włosy są czarne i poczochrane, są w nie wplątane rozmaite ozdoby.

Mężczyźni noszą jedynie przepaskę na biodra z liści drzewa Kokornako, kobiety do tego skromnego stroju zakładają także bluzki sięgające pępka zrobione także z owych liści. Stroje dzieci są takie same, jak stroje mężczyzn, dziewczyny od 12 lat zaczynają nosić odzienie typowe dla kobiet.

Zajęcia i cechy charakteruEdytuj

Głównym zajęciem plemienia bez nazwy jest hodowla roślin oraz zwierząt. Najczęściej sadzą drzewa Kokornako i krzewy z owocami, m.in. truskawkami, by mieć z czego robić nadzienia do naleśników. Drzewa Kokornako sadzi się także po to, żeby Kołły mogły je swobodnie zapylać. Do zwierząt hodowanych przez nich należą Konfuritki, Soski, Nutsy oraz Baranosy, z których pozyskują sierść niezwykle przypominającą ziemską bawełnę.

W wyjątkowy dzień — Dzień Nutsa — członkowie plemienia zakładają ubrania zrobione z sierści Baranosów, szaman odprawiający oficjalne obrzędy ma na sobie dodatkowo długą pelerynę z sierści Nutsów. Specjalnie na ten dzień zbiera się sok z owoców drzewa Kokornako, by móc polać nim koty, które daje się Nutsom tylko w ten jeden dzień. Z tego dnia korzyści czerpią nie tylko Nutsy, ale także Naleśnikowi Ludzie, gdyż dostają część naleśników, którymi podczas tego dnia się także częstuje zwierzątka.

Plemię bez nazwy jest przyjaźnie nastawione do większości istot żyjących na ich planecie. Są bardzo gościnni — jeśli ktoś zabłądzi na Planecie Naleśników i do nich przyjdzie, oni go ugoszczą i dadzą ich przepyszne naleśniki. Nie umieją także patrzeć na krzywdę zwierząt, jeśli jakieś jest w potrzebie, przyjdą mu pomóc, tak jak to było w przypadku Naleśniczka. Jednak nie w stosunku do każdego są mili. Ich największym wrogiem jest drugie plemię Naleśnikowych Ludzi — Kortiti. Kortiti są przez nich nielubiani, gdyż często polują na zwierzęta przez nich hodowane, przez co plemię bez nazwy musi stawiać zapory przeciw swoim wrogom. Plemię bez nazwy i Kortiti są wrogami we wszystkich płaszczyznach, w niczym się ze sobą nie zgadzają i prowadzą ze sobą wojny, które jednak nie są krwawe, bo członkowie dobrego plemienia są pacyfistami, więc nie uznają przemocy.

KortitiEdytuj

MłodyKortiti

Młody Kortiti

WyglądEdytuj

Kortiti, w przeciwieństwie do drugiego plemienia, wyglądają bardziej jak dzikie zwierzęta. Prawie wszyscy są spasionymi grubasami, z wyjątkiem małych dzieci, ponieważ jedzą bezglutenowe naleśniki z obrzydliwą i tłustą imitacją nutelli oraz niejadalne i potwornie tłuste krokiety. Często chodzą nago, bo, jak twierdzi August Pancake, kiedyś powiedziały, że „ubrania ich ograniczają”. Zdarzają się nawet tak niedoedukowane przypadki, że nie umieją w ogóle mówić i wydają tylko gardłowe dźwięki.

Zajęcia i cechy charakteruEdytuj

Kortiti najczęściej polują na zwierzęta oraz smażą bezglutenowe naleśniki oraz obrzydliwie tłuste krokiety. Ich ofiarami zostają najczęściej biedne konfuritki, ale czasami zjedzą nawet nutsa. Poza polowaniem, szukają składników do wyrabiania obrzydliwej i tłustej imitacji nutelli.

Kortiti nie obchodzą żadnych świąt, ponieważ są na to zbyt głupi. Mimo wszystko, niektórzy z nich twierdzą, że samo jedzenie ich tłustych posiłków jest świętem.

Są oni przez nikogo nielubiani. Nienawidzą obcych ani drugiego plemienia Naleśnikowych ludzi, bo boją się, że ci chcą ich zaatakować. Są strasznymi tchórzami i sknerami, nigdy z nikim się nie dzielą niczym, co według nich może im się przydać. Z tego powodu często wybuchają między nimi wojny domowe o jedzenie. Mimo ich wątpliwej inteligencji są bardzo ciekawscy. Dowodzi tego przyczyna Wielkiej Kradzieży Rakiety Augusta Pancake'a.

Pomimo ich wrogiego nastawienia August Pancake zdołał się z nimi w miarę zaprzyjaźnić. Jest on jedyną osobą niebędącą członkiem ich plemienia, z którą utrzymują dobry kontakt.

HistoriaEdytuj

Historia Naleśnikowych Ludzi została opisana w Legendzie o Naleś Niki Tija i jego armii. Wyjaśnia ona między innymi, dlaczego plemię bez nazwy jest bez nazwy.

Zobacz też...Edytuj

Pokaż/Ukryj
Postacie