FANDOM


Omlet to najwybitniejszy naleśnikowy filozof. Jego ziemskim odpowiednikiem jest Hamlet. Ku rozczarowaniu jego wuja, nie został zawodowym księciem (którym na początku był), a filozofem. pewnego razu, gdy wuj chciał go udusić, przyszedł mu na pomoc Naleś Niki Tija, który nawrócił wuja.

WyglądEdytuj

Omlet jest żółtym omletem. Posiada brązowe włosy oraz długą brodę o tym samym kolorze. Zamiast trzewi posiada farsz.

CharakterEdytuj

Omlet jest cichym i spokojnym omletem, który nie lubi podnosić głosu. Jako że był zawodowym księciem Krainy Omleta, nauczono go dobrych manier. Jako filozof lubi rozmyślać o sensie życia i temu podobnych.

HistoriaEdytuj

Omlet urodził się jako syn Pani Omletowej, która razem z Wujem Omleciorem rządziła Krainą Omleta. Tym samym został zawodowym księciem. Jako że jego ojciec nie znał się na rządzeniu ani tym podobnych, młodego Omleta do jego roli przygotowywał nie kto inny jak Wuj Omlecior.

Omlet od dziecka rozmyślał o różnych rzeczach. Pewnego razu odkrył, że jego powołaniem życiowym jest praca filozofa. Wtedy się zbuntował. Powiedział wujowi, że już nie chce być zawodowym księciem, przez co ten próbował go udusić. Na szczęście na pomoc przyszedł Naleś Niki Tija i nawrócił wuja.

Gdy Wuj Omlecior zaakceptował drogę życiową Omleta, ten był niezmiernie szczęśliwy. Od tamtego momentu jest on najwybitniejszym filozofem w Krainie Omleta, a nawet na całej Planecie Naleśników.

Cytaty Edytuj

Jeść albo nie jeść, oto jest pytanie.
Opis: Gdy miał ochotę na naleśnika, ale był na diecie.
Ach, biedna Konfuritka. Zjadłem ją, Maksymilianie.
Opis: Do Maksia po zjedzeniu Konfuritki.

​Omlet w sztuceEdytuj

Był najlepszym filozofem Planety Naleśników. Oto niektóre z dzieł sztuki, jakie mu poświęcili Naleśnikowi Ludzie:

Zobacz też...Edytuj