FANDOM


Sosek — zwierzę domowe, żyje na Planecie Naleśników.

Wygląd Edytuj

Soski są białej maści w łaty koloru karmelowego. Zamiast uszu mają małe, tępe różki. Posiadają ogon zawsze zwrócony w dół i bardzo krótką sierść.

Mają różną wielkość, jednak większość sosków przypomina pod tym względem średniej wielkości psa. Zdarzyło się parę większych i mniejszych przypadków, jednak mniema się, że były to jakieś mutacje.

Cechy charakterystyczneEdytuj

Soski to zwierzęta z charakterem i rozmaitymi upodobaniami. Jak któremuś się coś spodoba, to nie odpuści, póki tego nie dostanie. Mogą sobie wymarzyć wiele rzeczy, m.in. nowego pana, danie, jakie chcą codziennie dostawać na obiad, zajęcie, np. spanie, zaganianie stad dzikich nutsów itd. Bardzo lubią jeść, spożywają trzy dania dziennie. Zwykle siadają do stołu i jedzą łapami, tak jak ich właściciele, ale czasem zdarza im się jeść kolację na siedzisku do spania. Żywią się różnymi gatunkami roślin na Planecie Naleśników, m.in. liśćmi krzewu Makaraka, jednak w wyjątkowych okazjach mogą zjeść nawet naleśnika.

Soski nie potrafią przeżyć na wolności, bez człowieka. Łatwo się je oswaja, a gdy już się tego dokona, są najwierniejszym zwierzęciem, jakie można spotkać na Planecie Naleśników.

ZaleceniaEdytuj

  • Soski należy kąpać raz w miesiącu, chyba że się pobrudzą. Wtedy należy je wykąpać od razu. Ich sierść nie wymaga przycinania.
  • Soski są uczulone na owoce drzew Kokornako, dlatego należy trzymać je od nich z daleka.
  • Żyją zarówno na ziemiach Kortiti, jak i plemienia bez nazwy.

Znane soskiEdytuj

Do sosków, które wyróżniły się w historii, należy Naleśnior, zwierzątko domowe N.A. Leśnika.

Zobacz też...Edytuj

Pokaż/Ukryj
Zwierzęta
Gatunki
BaranosKokomikiKonfuritkiKołłaNutsSosekYss
Osobniki
Legendarny NutsNaleśniczekNaleśnior